Różaniec rodziców za dzieci działa w naszej parafii od 23 listopada 2014 roku. Pierwsza róża jest pod wezwaniem bł. Karoliny Kózkówny, druga pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Nie wszystkie osoby należące do róż są z naszej parafii (dziewięć osób spoza). 8 grudnia (na Godzinie łaski ) odmawiany jest akt zawierzenia Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci (po raz pierwszy ten akt odmawiany jest w dniu przystąpienia do róży)

Modlący się rodzice znają pięć konkretnych intencji ogólnych modlitwy i się z nimi identyfikują. Oto one :

·         ochrona naszych dzieci przed złymi skutkami grzechów rodziców;

·          pełnia błogosławieństwa Bożego dla naszych dzieci (również o to, aby trafiły w takie środowisko w którym najlepiej się będą rozwijać);

·         uzdrowienie przyczyn grzechów, których skutki mogą dosięgnąć nasze dzieci, u rodziców i w środowisku;

·         rozwój tej formy modlitwy – aby jak najwięcej dzieci i rodziców doświadczało jej zbawiennych skutków;

·         w intencji Ojca Świętego i Jego intencjach oraz w intencji Kościoła Świętego.

Akt zawierzenia Modlitwy Różańcowej Rodziców w intencji dzieci

Niepokalana Dziewico Maryjo!

Królowo Rodzin, Królowo Pokoju Zawierzam Ci swoje dzieci i wszystkie dzieci objęte modlitwą w Różach Różańcowych rodziców. Przez tajemnice życia Jezusa i Świętej Rodziny uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym jakie może wypływać ze słabości i grzechów rodzicielskich. Ochroń je płaszczem swojej miłości i modlitwy, niech pozostaną niewinne, a te które zbłądziły, które doświadczają nędzy grzechu skieruj na drogę nawrócenia. Tobie i tej modlitwie różańcowej powierzamy drogi ich rozwoju i ufamy że doprowadzisz je do Jezusa. Niech to dzieło modlitwy rozwija się przynosząc Miłość i Pokój jaki niesie światu Chrystus, aby jak najwięcej dzieci, rodziców i rodzin doświadczyło uzdrawiającej mocy Miłości Bożej. Tobie się powierzamy w całości.

Piątek, Wielki Tydzień
Wielki Piątek Męki Pańskiej